Selfie Çubuğu Gerzekliği

“Korkarım ki bir gün teknoloji, insan iletişiminin ve yakınlaşmasının önüne geçecek ve aptal bir nesil ortaya çıkacak”

Albert Einstein

Hiç edebi bir üsluba gerek yok, bir insanın beyinsiz olup olmadığını bu çubuk sayesinde anlayabilirsiniz. Selfie çekimi yapmak için ciddi ciddi bu çubuktan satın almışsa ya da almak istiyorsa bilin ki ileri seviye gerzektir.

Yozlaşmanın, asosyalleşmenin ve beyinsizleşmenin bayrak direğidir bu alet. (Bu durumda bayrağın ne olduğunu tahmin edebilirsiniz)

“Haydi gel Karaköy’de balık tutalım” desen “oltayı kim taşıyacak şimdi” der. Selfie çubuğunu bir çıkarışı var ki zannedersin Dart Vader kılıç sallıyor, öyle bir ruh hali.

“Selfie” yi türkçeye çevirirken “Özçekim” kelimesini uygun gören TDK, bu zımbırtıyı da “Mal Değneği” olarak türkçeleştirmelidir.

Bazı platform ve sözlüklerde “resmimizi çekmesi için kime güvenip telefonumu verebilirim” veya “yalnızlığı seven biriyim bu yüzden kullanıyorum” şeklinde mantık zeminine oturtma gayreti var.

Tüm servetini telefona yatırdığı için insanlarla iletişim kuramayan ve/veya yalnızlığı sevip bu yalnızlığı fotoğraflayarak paylaşan bir zihniyet. Hazır herşey bu kadar anlamsızken Ellen Degeneres’a selam edelim. Kendisi Amerika’nın Seda Sayan’ıdır ve bu saçmalığı büyük ölçüde yayan kişidir.

“Pardon fotoğrafımızı çekebilir misiniz?” cümlesi tarih oldu diyebiliriz.

Japonların ürettiği Animax Selfie çubuğu (aslında pek çubuk denemez) ileride ne kadar komik görüntüler görebileceğimizi gösteriyor.

Aynı zamanda bu dalga dümenin “kol” şeklinde olanı da çıkmış.

Yalnızlığı seven ancak yalnızlığını fotoğraflayan ve fotoğrafta yalnız görünmek istemeyen bir yalnızlık halet-i ruhiyesi.

Denge bilekliği ve uzun süre tutulduğunda kötü enerjiyi çekip aldığına inanılan taşlardan sonraki en büyük gerzeklik Selfie Stick meclise de girdi.

Öyle ki İstiklal Caddesi’nde daha temkinli dolaşmaya mecbur bırakmıştır. Özellikle sağına soluna bakmayan arap turistlere dikkat ediniz, geçenlerde bir tanesi o kafasında kırılası aletle resmini çekmeye çalışırken böğrümü deldi.

Bir grup fotoğrafında, ortada, sağda yada solda bulunan, kafası diğerlerinden daha büyük görünen ve hıyar gibi sırıtan bir mal görürseniz, bilin ki o kişi bahse konu çubuğu tutmuş kişidir.

Profesyonel paraşütçüler için Monopod’dan türetilmiş olan bu ürün yıllardır paraşütçüler tarafından zaten kullanıldı ve kullanılacak. Ancak Popüler Kültür Gerzekleri‘nce, tüm diğer trendler gibi kısa bir süre sonra tavan arasına, tozlu ve eski olan diğer popüler kültür nesnelerinin yanına atılacak ve bir kaç yıl sonra geriye dönüp bakıldığında belkide “resmen maymun olmuşum” düşüncesi uyandıracak. Görüldüğü yerde bizzat kendisi ile kolonoskopi tedavisi yapılası bu ürünün de modası geçecek ancak yerine başka bir zımbırtı gelecek, çocuklara hep kötü örnek olacağız, bir daha uçurtma uçurmayacaklar.

R.I.P Aziz Nesin

2 Comments
  1. Selim 4 sene ago

    iyimiş 😀

  2. Melike 4 sene ago

    Ha ha ha☺

Leave a reply

Copyright © 1999 | www.90dan.com Her Hakkı Bulut

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

or

Create Account