Salçalı Ekmek

Çocukluğunu 90ların sonu 2000lerin başında yaşamış , oturduğu semt itibari ile milenyuma geç ayak uydurup 90ların esintililerini uzun uzun yaşayan biri olarak yazıyorum.

Bakkalından meybuz alıp annesine yakalanan ”Oğlum buz yiyorsun ya at onu elinden !” diye azar işiten bir neslin son temsilcileriyiz belki de.

Hepimiz o günleri özledik değil mi ?

Evet dediğinizi duyar gibiyim. Eğer öyle diyorsanız yandınız, sorularıma makul ve mantıklı cevaplar vereceksiniz, başınızı emme basma tulumba gibi sallayarak cevap vermeyeceksiniz evet ve hayır demek yok.. Erkan YOLAÇ’ı hepiniz hatırlamışsınızdır. Okulda beraber oynadığımız bu güzel oyunuda. Kimimiz Erkan YOLAÇ olup oyunu yönetmek için can atardık bu oyunda kimimiz yarışmacı olup evet hayır dememek için..

Okuldan geldikten sonra yemeğimizi yiyip, belkide yemeden elimize bir parça ekmek alıp dışarı çıktığımız, akşam ezanına kadar mahalle arasında kan ter içinde top oynadığımız, sinek ilacı arabası geldiğinde en yakın binaya bağıra bağıra zehirleneceğiz diye kaçtığımız günlerin yerini şu zamanda alabilecek güzellik var mı ?

Hayır yok..

Hayır dedik yine kaybettik azizim, demem o ki 90lar güzeldi 90lar doğaldı.

90lar salçalı ekmek kokardı..

Hazar AÇIL

3 Comments
  1. Alper 10 ay ago

    Salçalı ekmek hala lezzetli bir şey bu arada, hala ulaşılabilir. Kendim de sık sık geçmişin romantizmine kapılsam ve bundan keyif alsam da, problem belki de beklentilerin salçalı ekmek sınırını çoktan geçmiş olmasıdır.

  2. Yargo 3 sene ago

    Bu ankesörlü telefonların eski kartlarını para bandı ve mıknatıs ile kopyalayıp sonsuza kadar ücretsiz telefon görüşmesi yapabiliyorduk. Sonra değiştirdiler tabi.

  3. Melike 3 sene ago

    Aynen ya. Aksam ezanina kadar eve girmezdik. Salcali ekmekle ogun gecer butun gun oynardik☺

Leave a reply

Copyright © 1999 | www.90dan.com Her Hakkı Bulut

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

or

Create Account