Nedir? Ne Değildir?

90dan.com Nedir? Ne Değildir?

Kendi rızamız ile sürdürdüğümüz arkadaşlık, dostluk, flört vb. insan ilişkileri “ortak nokta”, “ortak anı”, “ortak paylaşım” gibi psikolojik temellere dayanır ve bu şekilde başlar. Son 50 yılın sosyolojik yapısında aynı dili konuşuyor olmak / aynı duyguyu paylaşıyor olmak yaş farkı olsa dahi kuşaklar arası iletişimi mümkün kıldı. Örnekle: Cumhuriyet dönemi çocukları ile Milli Şef dönemi çocukları arasında bir iletişim sorunu olmadı. 68 kuşağı ve Kenan Evren darbesini gören nesil aynı dili konuşan, aynı sıkıntıları çekmiş nesillerdi. 80’li yıllarda çocuk olanlar ile 90’larda yetişen nesilde birbiri ile diyalog kurabildi. Ancak 90’larda çocukluğunu yaşayanlar zincirin son halkasıdır çünkü kendisinden sonra gelen nesil ile çok az ortak noktalara / ortak endişelere sahipler.

Evet. Hepimizin hatırladığı o mahalle kültürü, komşuluk adabı, bugün yetişen nesilin hayal dahi edemeyeceği dostluklar, tekel birası, aile ilişkileri, sosyolojik yapı, müzik kalitesi, flört gelenekleri artık yok. O retro günlere dair anılar, fotoğraflar, müzikler ve paylaşımlar güzel ancak türünün son örnekleri olarak asıl 90’dan kalanlar bizleriz. Bu yüzden hangi konuda ne söylediğinizin veya ne paylaştığınızın hiç bir önemi yok. Bizler aynı dönemin insanlarıyız, bu yeterlidir.

Bir grup seçerek dilediğiniz konuda yazabilir, eksik gördüğünüz grubu siz açabilirsiniz, burası sizin alanınız. Bayan üye – Erkek üye sayısını her zaman dengede tutacağız, sohbet kalitesi muhafaza edilecek. Özel ve seçkin kalabilmek için vakti geldiğinde üyeliği tamamen kapatacağız. Sonra etkinlikler başlayacak. Bu konuda sizlerden gelen fikirler gayet heyecan verici. Tanışma zirveleri, baklavasına mahalle maçı, kızlı-erkekli piknikler (Bülent Arınç görmesin), “simit oyunu” oynayarak birbirini yumruklayan 30 – 40 yaşında herifler, tekel birası, aramızdaki müzisyen sayısının yüksek olması sebebiyle belki canlı müzik fasılları, dj’lerin katılımı ile retro-plak partileri vs.

Hoşgeldiniz.

Copyright © 1999 | www.90dan.com Her Hakkı Bulut

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

or

Create Account